2016 BS&BC & RHYC Interclub Race Series SPRING TUESDAYS

Burlington Bay

2016 BSBC & RHYC Interclub Racing SPRING TUESDAYS (Provisional)

FS1 - Green Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 8, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
FS1 - Green 1st Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC 1.0 2.0 1.0 2.0 (9.0 DNC) 1.0 16.0 7.0
FS1 - Green 2nd Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 3.0 3.0 2.0 1.0 1.0 (9.0 DNC) 19.0 10.0
FS1 - Green 3rd Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC (9.0 DNC) 1.0 4.0 3.0 3.0 2.0 22.0 13.0
FS1 - Green 4th Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 4.0 5.0 (6.0) 4.0 4.0 3.0 26.0 20.0
FS1 - Green 5th Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 2.0 4.0 5.0 (9.0 DNC) 5.0 9.0 DNC 34.0 25.0
FS1 - Green 6th Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 3.0 9.0 DNC 2.0 9.0 DNC 41.0 32.0
FS1 - Green DNQ Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0
FS1 - Green DNQ Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0

FS2 - Orange Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 7, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
FS2 - Orange 1st Pandora II 3386 Brian Garrett 151 CS 33 BSBC 2.0 3.0 1.0 (4.0) 2.0 2.0 14.0 10.0
FS2 - Orange 2nd Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 1.0 5.0 (7.0 DSQ) 5.0 1.0 1.0 20.0 13.0
FS2 - Orange 3rd Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC (5.0) 4.0 2.0 1.0 3.0 4.0 19.0 14.0
FS2 - Orange 4th PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 3.0 2.0 (4.0) 2.0 4.0 3.0 18.0 14.0
FS2 - Orange 5th Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 4.0 1.0 3.0 6.0 6.0 (8.0 DNC) 28.0 20.0
FS2 - Orange 6th Wind Thief 24927 William Pearson 130 C&C 36 RHYC (6.0) 6.0 5.0 3.0 5.0 5.0 30.0 24.0
FS2 - Orange DNQ Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC (8.0 DNF) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 48.0 40.0

FS3 - Light Blue Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 5, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
FS3 - Light Blue 1st Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 2.0 8.0 6.0
FS3 - Light Blue 2nd Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 2.0 1.0 2.0 1.0 18.0 12.0
FS3 - Light Blue DNQ Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0
FS3 - Light Blue DNQ Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0
FS3 - Light Blue DNQ Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0

FS4 - Yellow Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 5, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
FS4 - Yellow 1st Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC (2.0) 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 9.0 7.0
FS4 - Yellow 2nd Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 1.0 1.0 (6.0 DNC) 1.0 2.0 2.0 13.0 7.0
FS4 - Yellow DNQ Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0
FS4 - Yellow DNQ Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0
FS4 - Yellow DNQ Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0

NFS1 - Pink Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 5, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
NFS1 - Pink 1st Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 1.0 1.0 1.0 (2.0) 2.0 1.0 8.0 6.0
NFS1 - Pink 2nd Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 2.0 3.0 1.0 3.0 21.0 15.0
NFS1 - Pink 3rd Welwet III 4470 Jim Casey 171 CS 30 BSBC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 3.0 2.0 29.0 23.0
NFS1 - Pink 4th Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 4.0 4.0 4.0 30.0 24.0
NFS1 - Pink DNQ Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 1.0 6.0 DNC 6.0 DNC 31.0 25.0

NFS2 - Black Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 7, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
NFS2 - Black 1st C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 1.0 2.0 (8.0 DNC) 2.0 3.0 5.0 21.0 13.0
NFS2 - Black 2nd Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC (8.0 DNC) 1.0 2.0 8.0 DNC 2.0 3.0 24.0 16.0
NFS2 - Black 3rd Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC (8.0 DNC) 8.0 DNC 4.0 1.0 1.0 6.0 28.0 20.0
NFS2 - Black 4th Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 3.0 3.0 8.0 DNC 2.0 32.0 24.0
NFS2 - Black 5th Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC 1.0 34.0 26.0
NFS2 - Black 6th Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 4.0 4.0 4.0 36.0 28.0
NFS2 - Black DNQ Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 48.0 40.0

NFS3 - White Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 8, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
NFS3 - White 1st Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 5.0
NFS3 - White 2nd Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC (9.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 6.0 DNF 2.0 23.0 14.0
NFS3 - White 3rd Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 2.0 (4.0) 3.0 4.0 2.0 3.0 18.0 14.0
NFS3 - White 4th Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 4.0 DNF 3.0 4.0 3.0 (6.0 DNS) 5.0 25.0 19.0
NFS3 - White 5th Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 3.0 4.0 43.0 34.0
NFS3 - White 6th Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 5.0 9.0 DNC 9.0 DNC 6.0 47.0 38.0
NFS3 - White DNQ Chimo 35 Todd Buchanan 257 HR 25 BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0
NFS3 - White DNQ Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0

Ranger 22 Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 4, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
Ranger 22 1st Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 1.0 1.0 1.0 2.0 (4.0 DNF) 1.0 10.0 6.0
Ranger 22 2nd Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 2.0 3.0 2.0 1.0 (4.0 DNF) 2.0 14.0 10.0
Ranger 22 3rd Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC 3.0 2.0 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 25.0 20.0
Ranger 22 4th Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 4.0 4.0 3.0 (5.0 DNC) 4.0 DNS 5.0 DNC 25.0 20.0

Shark Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 8, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 10 May 17 May 24 May 31 June 7 June 14 Total Nett
Shark 1st Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 1.0 1.0 1.0 4.0 2.0 (8.0) 17.0 9.0
Shark 2nd Louie la Grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC (5.0) 3.0 2.0 3.0 3.0 4.0 20.0 15.0
Shark 3rd Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 7.0 OCS 1.0 1.0 1.0 28.0 19.0
Shark 4th Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 3.0 4.0 4.0 (5.0) 5.0 5.0 26.0 21.0
Shark 5th Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 2.0 6.0 5.0 6.0 4.0 (7.0) 30.0 23.0
Shark 6th Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC (9.0 DNC) 2.0 9.0 DNC 2.0 9.0 DNC 2.0 33.0 24.0
Shark 7th Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 4.0 5.0 3.0 7.0 (9.0 DNC) 6.0 34.0 25.0
Shark DNQ War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 3.0 48.0 39.0

May 10 - FS1 - Green Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC 18:50 19.48.15 0:58:15 1:09:42 1.0
FS1 - Green 2 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 19.51.03 1:01:03 1:13:49 2.0
FS1 - Green 3 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:50 19.56.02 1:06:02 1:18:01 3.0
FS1 - Green 4 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 20.00.03 1:10:03 1:23:49 4.0
FS1 - Green 5 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 5 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 5 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 5 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0

May 17 - FS1 - Green Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:54
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:54 19.43.25 0:49:25 0:59:07 1.0
FS1 - Green 2 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC 18:54 19.44.31 0:50:31 1:00:26 2.0
FS1 - Green 3 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:54 19.46.21 0:52:21 1:01:51 3.0
FS1 - Green 4 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:54 19.48.48 0:54:48 1:06:16 4.0
FS1 - Green 5 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:54 19.52.05 0:58:05 1:09:30 5.0
FS1 - Green 6 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0

May 24 - FS1 - Green Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC 18:50 19.49.12 0:59:12 1:10:50 1.0
FS1 - Green 2 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:50 19.51.32 1:01:32 1:12:42 2.0
FS1 - Green 3 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC 18:50 19.53.20 1:03:20 1:15:46 3.0
FS1 - Green 4 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 19.53.38 1:03:38 1:16:08 4.0
FS1 - Green 5 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 19.53.04 1:03:04 1:16:16 5.0
FS1 - Green 6 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 19.56.34 1:06:34 1:19:39 6.0
FS1 - Green 7 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 7 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0

May 31 - FS1 - Green Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:50 19.32.52 0:42:52 0:50:39 1.0
FS1 - Green 2 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC 18:50 19.33.08 0:43:08 0:51:36 2.0
FS1 - Green 3 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 19.33.22 0:43:22 0:51:53 3.0
FS1 - Green 4 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 19.36.19 0:46:19 0:55:25 4.0
FS1 - Green 5 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC     DNC   9.0
FS1 - Green 5 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 5 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 5 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0

June 7 - FS1 - Green Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:50 19.57.34 1:07:34 1:19:50 1.0
FS1 - Green 2 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC 18:50 19.58.37 1:08:37 1:22:06 2.0
FS1 - Green 3 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 19.58.42 1:08:42 1:22:12 3.0
FS1 - Green 4 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 19.59.31 1:09:31 1:23:10 4.0
FS1 - Green 5 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 20.03.18 1:13:18 1:28:38 5.0
FS1 - Green 6 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0

June 14 - FS1 - Green Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC 18:50 19.35.43 0:45:43 0:54:42 1.0
FS1 - Green 2 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 19.38.24 0:48:24 0:57:54 2.0
FS1 - Green 3 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 19.46.41 0:56:41 1:07:49 3.0
FS1 - Green 4 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 4 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC     DNC   9.0
FS1 - Green 4 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 4 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 4 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0

May 10 - FS2 - Orange Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.46.52 1:01:52 1:06:49 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 151 CS 33 BSBC 18:45 19.50.19 1:05:19 1:06:58 2.0
FS2 - Orange 3 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.45.42 1:00:42 1:07:30 3.0
FS2 - Orange 4 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 19.47.07 1:02:07 1:09:29 4.0
FS2 - Orange 5 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.55.21 1:10:21 1:11:45 5.0
FS2 - Orange 6 Wind Thief 24927 William Pearson 130 C&C 36 RHYC 18:45 20.02.20 1:17:20 1:22:26 6.0
FS2 - Orange 7 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNF   8.0

May 17 - FS2 - Orange Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 19.38.28 0:53:28 0:59:48 1.0
FS2 - Orange 2 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.39.09 0:54:09 1:00:13 2.0
FS2 - Orange 3 Pandora II 3386 Brian Garrett 151 CS 33 BSBC 18:45 19.44.33 0:59:33 1:01:04 3.0
FS2 - Orange 4 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.45.53 1:00:53 1:02:05 4.0
FS2 - Orange 5 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.42.40 0:57:40 1:02:17 5.0
FS2 - Orange 6 Wind Thief 24927 William Pearson 130 C&C 36 RHYC 18:45 20.06.08 1:21:08 1:26:29 6.0
FS2 - Orange 7 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0

May 24 - FS2 - Orange Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Pandora II 3386 Brian Garrett 151 CS 33 BSBC 18:45 19.57.29 1:12:29 1:14:19 1.0
FS2 - Orange 2 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.58.14 1:13:14 1:14:41 2.0
FS2 - Orange 3 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 19.55.40 1:10:40 1:19:02 3.0
FS2 - Orange 4 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.57.26 1:12:26 1:20:32 4.0
FS2 - Orange 5 Wind Thief 24927 William Pearson 130 C&C 36 RHYC 18:45 20.08.38 1:23:38 1:29:08 5.0
FS2 - Orange 6 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.55.24 DSQ   7.0
FS2 - Orange 7 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0

May 31 - FS2 - Orange Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.36.00 0:51:00 0:52:01 1.0
FS2 - Orange 2 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.34.55 0:49:55 0:55:30 2.0
FS2 - Orange 3 Wind Thief 24927 William Pearson 130 C&C 36 RHYC 18:45 19.37.12 0:52:12 0:55:38 3.0
FS2 - Orange 4 Pandora II 3386 Brian Garrett 151 CS 33 BSBC 18:45 19.39.38 0:54:38 0:56:01 4.0
FS2 - Orange 5 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.37.11 0:52:11 0:56:22 5.0
FS2 - Orange 6 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 19.36.27 0:51:27 0:57:33 6.0
FS2 - Orange 7 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0

June 7 - FS2 - Orange Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.56.35 1:11:35 1:17:19 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 151 CS 33 BSBC 18:45 20.00.26 1:15:26 1:17:21 2.0
FS2 - Orange 3 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 20.01.06 1:16:06 1:17:36 3.0
FS2 - Orange 4 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 20.03.32 1:18:32 1:27:19 4.0
FS2 - Orange 5 Wind Thief 24927 William Pearson 130 C&C 36 RHYC 18:45 20.09.43 1:24:43 1:30:18 5.0
FS2 - Orange 6 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 20.10.45 1:25:45 1:35:55 6.0
FS2 - Orange 7 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0

June 14 - FS2 - Orange Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.37.23 0:52:23 0:56:35 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 151 CS 33 BSBC 18:45 19.40.22 0:55:22 0:56:46 2.0
FS2 - Orange 3 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.37.23 0:52:23 0:58:15 3.0
FS2 - Orange 4 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.44.58 0:59:58 1:01:09 4.0
FS2 - Orange 5 Wind Thief 24927 William Pearson 130 C&C 36 RHYC 18:45 19.49.53 1:04:53 1:09:09 5.0
FS2 - Orange 6 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC     DNC   8.0
FS2 - Orange 6 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0

May 10 - FS3 - Light Blue Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.48.25 1:08:25 1:07:35 1.0
FS3 - Light Blue 2 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 2 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 2 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 2 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0

May 17 - FS3 - Light Blue Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.40.56 1:00:56 1:00:11 1.0
FS3 - Light Blue 2 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 2 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 2 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 2 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0

May 24 - FS3 - Light Blue Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.50.04 1:10:04 1:09:13 1.0
FS3 - Light Blue 2 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 19.50.28 1:10:28 1:09:22 2.0
FS3 - Light Blue 3 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0

May 31 - FS3 - Light Blue Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 19.35.09 0:55:09 0:54:17 1.0
FS3 - Light Blue 2 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.37.10 0:57:10 0:56:28 2.0
FS3 - Light Blue 3 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0

June 7 - FS3 - Light Blue Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.57.17 1:17:17 1:16:20 1.0
FS3 - Light Blue 2 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 19.59.19 1:19:19 1:18:05 2.0
FS3 - Light Blue 3 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0

June 14 - FS3 - Light Blue Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 19.32.07 0:52:07 0:51:18 1.0
FS3 - Light Blue 2 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.38.39 0:58:39 0:57:56 2.0
FS3 - Light Blue 3 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0

May 10 - FS4 - Yellow Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.52.57 1:17:57 1:10:29 1.0
FS4 - Yellow 2 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 19.57.06 1:22:06 1:12:30 2.0
FS4 - Yellow 3 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC     DNC   6.0

May 17 - FS4 - Yellow Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.42.24 1:07:24 1:00:57 1.0
FS4 - Yellow 2 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 19.47.46 1:12:46 1:04:16 2.0
FS4 - Yellow 3 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC     DNC   6.0

May 24 - FS4 - Yellow Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 20.02.48 1:27:48 1:17:32 1.0
FS4 - Yellow 2 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 2 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 2 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 2 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC     DNC   6.0

May 31 - FS4 - Yellow Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.41.08 1:06:08 0:59:48 1.0
FS4 - Yellow 2 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 19.45.20 1:10:20 1:02:07 2.0
FS4 - Yellow 3 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC     DNC   6.0

June 7 - FS4 - Yellow Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 20.01.58 1:26:58 1:16:48 1.0
FS4 - Yellow 2 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 20.06.10 1:31:10 1:22:26 2.0
FS4 - Yellow 3 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC     DNC   6.0

June 14 - FS4 - Yellow Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 19.42.28 1:07:28 0:59:35 1.0
FS4 - Yellow 2 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.41.13 1:06:13 0:59:52 2.0
FS4 - Yellow 3 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 3 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC     DNC   6.0

May 10 - NFS1 - Pink Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 19.55.55 1:10:55 1:12:35 1.0
NFS1 - Pink 2 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Welwet III 4470 Jim Casey 171 CS 30 BSBC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0

May 17 - NFS1 - Pink Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 19.47.38 1:02:38 1:04:06 1.0
NFS1 - Pink 2 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Welwet III 4470 Jim Casey 171 CS 30 BSBC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0

May 24 - NFS1 - Pink Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 20.04.15 1:19:15 1:21:07 1.0
NFS1 - Pink 2 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 20.02.35 1:17:35 1:23:19 2.0
NFS1 - Pink 3 Welwet III 4470 Jim Casey 171 CS 30 BSBC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 3 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 3 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0

May 31 - NFS1 - Pink Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC 18:45 19.34.03 0:49:03 0:48:22 1.0
NFS1 - Pink 2 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 19.36.20 0:51:20 0:52:32 2.0
NFS1 - Pink 3 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 19.36.10 0:51:10 0:54:57 3.0
NFS1 - Pink 4 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC 18:45 19.46.01 1:01:01 0:58:20 4.0
NFS1 - Pink 5 Welwet III 4470 Jim Casey 171 CS 30 BSBC     DNC   6.0

June 7 - NFS1 - Pink Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 20.00.37 1:15:37 1:21:12 1.0
NFS1 - Pink 2 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 20.05.22 1:20:22 1:22:15 2.0
NFS1 - Pink 3 Welwet III 4470 Jim Casey 171 CS 30 BSBC 18:45 20.09.49 1:24:49 1:23:56 3.0
NFS1 - Pink 4 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC 18:45 20.18.46 1:33:46 1:29:39 4.0
NFS1 - Pink 5 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0

June 14 - NFS1 - Pink Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 19.43.43 0:58:43 1:00:06 1.0
NFS1 - Pink 2 Welwet III 4470 Jim Casey 171 CS 30 BSBC 18:45 19.51.48 1:06:48 1:06:06 2.0
NFS1 - Pink 3 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 19.48.43 1:03:43 1:08:26 3.0
NFS1 - Pink 4 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC 18:45 19.59.01 1:14:01 1:10:46 4.0
NFS1 - Pink 5 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0

May 10 - NFS2 - Black Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 20.00.34 1:20:34 1:13:12 1.0
NFS2 - Black 2 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

May 17 - NFS2 - Black Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.51.05 1:11:05 1:04:35 1.0
NFS2 - Black 2 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.53.11 1:13:11 1:06:30 2.0
NFS2 - Black 3 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

May 24 - NFS2 - Black Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC 18:40 19.55.35 1:15:35 1:09:41 1.0
NFS2 - Black 2 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.57.03 1:17:03 1:10:00 2.0
NFS2 - Black 3 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 19.57.26 1:17:26 1:10:42 3.0
NFS2 - Black 4 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC 18:40 19.58.44 1:18:44 1:12:00 4.0
NFS2 - Black 5 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

May 31 - NFS2 - Black Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC 18:40 19.35.52 0:55:52 0:51:05 1.0
NFS2 - Black 2 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.38.11 0:58:11 0:52:52 2.0
NFS2 - Black 3 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 19.39.48 0:59:48 0:54:36 3.0
NFS2 - Black 4 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 19.39.39 0:59:39 0:55:32 4.0
NFS2 - Black 5 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

June 7 - NFS2 - Black Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC 18:40 20.06.58 1:26:58 1:19:32 1.0
NFS2 - Black 2 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 20.11.26 1:31:26 1:23:04 2.0
NFS2 - Black 3 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 20.14.04 1:34:04 1:25:28 3.0
NFS2 - Black 4 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 20.12.58 1:32:58 1:26:33 4.0
NFS2 - Black 5 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

June 14 - NFS2 - Black Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC 18:40 19.39.04 0:59:04 0:54:27 1.0
NFS2 - Black 2 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 19.44.17 1:04:17 0:58:41 2.0
NFS2 - Black 3 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.46.27 1:06:27 1:00:22 3.0
NFS2 - Black 4 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 19.46.04 1:06:04 1:01:30 4.0
NFS2 - Black 5 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.50.28 1:10:28 1:04:01 5.0
NFS2 - Black 6 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC 18:40 19.51.59 1:11:59 1:05:49 6.0
NFS2 - Black 7 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

May 10 - NFS3 - White Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.53.23 1:18:23 1:07:38 1.0
NFS3 - White 2 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 20.01.17 1:26:17 1:14:48 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC     DNF   4.0
NFS3 - White 4 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Chimo 35 Todd Buchanan 257 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

May 17 - NFS3 - White Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.41.22 1:06:22 0:57:16 1.0
NFS3 - White 2 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC 18:35 19.49.40 1:14:40 1:03:16 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 19.49.36 1:14:36 1:05:46 3.0
NFS3 - White 4 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 19.51.28 1:16:28 1:06:17 4.0
NFS3 - White 5 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Chimo 35 Todd Buchanan 257 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

May 24 - NFS3 - White Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.53.51 1:18:51 1:08:02 1.0
NFS3 - White 2 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC 18:35 19.58.36 1:23:36 1:10:51 2.0
NFS3 - White 3 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 20.00.49 1:25:49 1:14:23 3.0
NFS3 - White 4 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 20.06.15 1:31:15 1:20:27 4.0
NFS3 - White 5 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC 18:35 20.15.42 1:40:42 2:22:05 5.0
NFS3 - White 6 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 6 Chimo 35 Todd Buchanan 257 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 6 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

May 31 - NFS3 - White Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.37.06 1:02:06 0:53:35 1.0
NFS3 - White 2 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC 18:35 19.40.57 1:05:57 0:55:53 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 19.39.54 1:04:54 0:57:13 3.0
NFS3 - White 4 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 19.44.04 1:09:04 0:59:52 4.0
NFS3 - White 5 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Chimo 35 Todd Buchanan 257 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

June 7 - NFS3 - White Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 20.01.48 1:26:48 1:14:54 1.0
NFS3 - White 2 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 20.07.55 1:32:55 1:20:33 2.0
NFS3 - White 3 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC 18:35 20.14.14 1:39:14 1:26:49 3.0
NFS3 - White 4 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNF   6.0
NFS3 - White 4 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC     DNS   6.0
NFS3 - White 6 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 6 Chimo 35 Todd Buchanan 257 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 6 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

June 14 - NFS3 - White Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.42.20 1:07:20 0:58:06 1.0
NFS3 - White 2 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC 18:35 19.49.31 1:14:31 1:03:09 2.0
NFS3 - White 3 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 19.51.33 1:16:33 1:06:21 3.0
NFS3 - White 4 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.52.59 1:17:59 1:08:14 4.0
NFS3 - White 5 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 20.01.07 1:26:07 1:15:56 5.0
NFS3 - White 6 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC 18:35 20.05.04 1:30:04 2:07:05 6.0
NFS3 - White 7 Chimo 35 Todd Buchanan 257 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 7 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

May 10 - Ranger 22 Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.48.28 1:13:28 1:05:36 1.0
Ranger 22 2 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.49.41 1:14:41 1:06:34 2.0
Ranger 22 3 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.51.27 1:16:27 1:08:09 3.0
Ranger 22 4 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.52.22 1:17:22 1:08:58 4.0

May 17 - Ranger 22 Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.38.22 1:03:22 0:56:34 1.0
Ranger 22 2 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.38.52 1:03:52 0:56:56 2.0
Ranger 22 3 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.40.11 1:05:11 0:58:06 3.0
Ranger 22 4 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.40.54 1:05:54 0:58:45 4.0

May 24 - Ranger 22 Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.49.45 1:14:45 1:06:44 1.0
Ranger 22 2 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.57.23 1:22:23 1:13:26 2.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 18:35 20.02.28 1:27:28 1:17:58 3.0
Ranger 22 4 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

May 31 - Ranger 22 Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.40.42 1:05:42 0:58:34 1.0
Ranger 22 2 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.40.45 1:05:45 0:58:42 2.0
Ranger 22 3 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

June 7 - Ranger 22 Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Place Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC DNF 4.0
Ranger 22 1 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC DNF 4.0
Ranger 22 1 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC DNS 4.0
Ranger 22 4 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC DNC 5.0

June 14 - Ranger 22 Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.37.48 1:02:48 0:56:04 1.0
Ranger 22 2 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.47.28 1:12:28 1:04:36 2.0
Ranger 22 3 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

May 10 - Shark Fleet - May 10 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.41.52 1:11:52 1:04:59 1.0
Shark 2 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.41.58 1:11:58 1:05:04 2.0
Shark 3 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.42.41 1:12:41 1:05:43 3.0
Shark 4 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.45.07 1:15:07 1:07:55 4.0
Shark 5 Louie la Grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.46.22 1:16:22 1:09:03 5.0
Shark 6 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 6 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 6 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC     DNC   9.0

May 17 - Shark Fleet - May 17 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.32.11 1:02:11 0:56:14 1.0
Shark 2 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC 18:30 19.32.16 1:02:16 0:56:18 2.0
Shark 3 Louie la Grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.32.51 1:02:51 0:56:50 3.0
Shark 4 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.33.35 1:03:35 0:57:30 4.0
Shark 5 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.34.49 1:04:49 0:58:37 5.0
Shark 6 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.34.57 1:04:57 0:58:44 6.0
Shark 7 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 7 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC     DNC   9.0

May 24 - Shark Fleet - May 24 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.43.02 1:13:02 1:06:02 1.0
Shark 2 Louie la Grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.43.06 1:13:06 1:06:06 2.0
Shark 3 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.43.35 1:13:35 1:06:32 3.0
Shark 4 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.43.37 1:13:37 1:06:34 4.0
Shark 5 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.48.48 1:18:48 1:11:15 5.0
Shark 6 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC     OCS   7.0
Shark 7 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 7 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC     DNC   9.0

May 31 - Shark Fleet - May 31 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.27.30 0:57:30 0:52:00 1.0
Shark 2 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC 18:30 19.28.46 0:58:46 0:53:08 2.0
Shark 3 Louie la Grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.30.35 1:00:35 0:54:47 3.0
Shark 4 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.31.37 1:01:37 0:55:43 4.0
Shark 5 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.32.12 1:02:12 0:56:15 5.0
Shark 6 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.32.34 1:02:34 0:56:34 6.0
Shark 7 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.34.04 1:04:04 0:57:56 7.0
Shark 8 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC     DNC   9.0

June 7 - Shark Fleet - June 7 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.42.18 1:12:18 1:05:23 1.0
Shark 2 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.48.48 1:18:48 1:11:15 2.0
Shark 3 Louie la Grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.48.57 1:18:57 1:11:23 3.0
Shark 4 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.50.23 1:20:23 1:12:41 4.0
Shark 5 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.50.30 1:20:30 1:12:47 5.0
Shark 6 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 6 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 6 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC     DNC   9.0

June 14 - Shark Fleet - June 14 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.27.27 0:57:27 0:51:57 1.0
Shark 2 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC 18:30 19.28.06 0:58:06 0:52:32 2.0
Shark 3 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC 18:30 19.28.16 0:58:16 0:52:41 3.0
Shark 4 Louie la Grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.29.26 0:59:26 0:53:44 4.0
Shark 5 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.29.30 0:59:30 0:53:48 5.0
Shark 6 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.30.36 1:00:36 0:54:48 6.0
Shark 7 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.30.53 1:00:53 0:55:03 7.0
Shark 8 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.31.26 1:01:26 0:55:33 8.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDid not come to the starting area Varies
DNFStarted but did not finish Varies
DNSCame to the start area but did not start Varies
DSQDisqualification 7
OCSOn course side at start or broke rule 30.1 7

www.rhyc.ca

racing@burlbay.com
vcyachting@rhyc.on.ca

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com