2016 BS&BC & RHYC Interclub Race Series SPRING THURSDAYS

Burlington Bay

2016 BSBC & RHYC Interclub Racing SPRING THURSDAYS (Provisional)

FS1 - Green Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 8, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
FS1 - Green 1st Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 1.0 1.0 1.0 1.0 22.0 13.0
FS1 - Green 2nd Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 2.0 (5.0) 5.0 3.0 4.0 2.0 21.0 16.0
FS1 - Green 3rd Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 1.0 3.0 3.0 6.0 5.0 (9.0 DNC) 27.0 18.0
FS1 - Green 4th Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC (9.0 DNC) 2.0 4.0 5.0 2.0 9.0 DNC 31.0 22.0
FS1 - Green 5th Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 2.0 2.0 9.0 DNC 9.0 DNC 40.0 31.0
FS1 - Green 6th Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC (9.0 DNC) 4.0 6.0 9.0 DNC 3.0 9.0 DNC 40.0 31.0
FS1 - Green 7th Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC (9.0 DNC) 1.0 9.0 DNC 4.0 9.0 DNC 9.0 DNC 41.0 32.0
FS1 - Green DNQ Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0

FS2 - Orange Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 7, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
FS2 - Orange 1st Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 1.0 (3.0) 3.0 1.0 1.0 1.0 10.0 7.0
FS2 - Orange 2nd Pandora II 3386 Brian Garrett 147 CS 33 BSBC 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 (3.5) 13.5 10.0
FS2 - Orange 3rd Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 3.0 1.0 1.0 3.0 (8.0 DNF) 8.0 DNC 24.0 16.0
FS2 - Orange 4th Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 4.0 (5.0) 5.0 4.0 3.0 2.0 23.0 18.0
FS2 - Orange 5th PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 5.0 4.0 4.0 5.0 (6.0) 3.5 27.5 21.5
FS2 - Orange 6th Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 4.0 5.0 41.0 33.0
FS2 - Orange 7th Wind Thief 24927 William Pearson 128 C&C 36 RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 7.0 DNS 5.0 8.0 DNC 44.0 36.0

FS3 - Light Blue Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 5, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
FS3 - Light Blue 1st Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 1.0 (2.0) 2.0 2.0 1.0 1.0 9.0 7.0
FS3 - Light Blue 2nd Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC (6.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 4.0 DNF 2.0 15.0 9.0
FS3 - Light Blue 3rd Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC 2.0 3.0 3.0 3.0 2.0 (4.0) 17.0 13.0
FS3 - Light Blue DNQ Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 3.0 33.0 27.0
FS3 - Light Blue DNQ Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0

FS4 - Yellow Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 5, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
FS4 - Yellow 1st Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC 2.0 1.0 2.0 2.0 1.0 (3.0) 11.0 8.0
FS4 - Yellow 2nd Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 1.0 3.0 (4.0) 3.0 4.0 1.0 16.0 12.0
FS4 - Yellow 3rd Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 3.0 2.0 (5.0) 4.0 2.0 2.0 18.0 13.0
FS4 - Yellow 4th Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 1.0 1.0 5.0 6.0 DNF 25.0 19.0
FS4 - Yellow 5th Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC (6.0 DNC) 4.0 3.0 5.0 3.0 4.0 25.0 19.0

NFS1 - Pink Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 5, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
NFS1 - Pink 1st Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 1.0 1.0 2.0 (3.0) 3.0 2.0 12.0 9.0
NFS1 - Pink 2nd Welwet III 4470 Jim Casey 177 CS 30 BSBC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 1.0 2.0 1.0 22.0 16.0
NFS1 - Pink 3rd Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 3.0 2.0 4.0 3.0 24.0 18.0
NFS1 - Pink 4th Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 1.0 6.0 DNC 1.0 6.0 DNC 26.0 20.0
NFS1 - Pink DNQ Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0

NFS2 - Black Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 7, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
NFS2 - Black 1st Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC (8.0 DNC) 1.0 1.0 3.0 1.0 1.0 15.0 7.0
NFS2 - Black 2nd C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 1.0 2.0 3.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 3.0 25.0 17.0
NFS2 - Black 3rd Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0 2.0 2.0 30.0 22.0
NFS2 - Black 4th Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 2.0 1.0 8.0 DNC 8.0 DNC 35.0 27.0
NFS2 - Black 5th Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC (8.0 DNC) 8.0 DNC 4.0 4.0 8.0 DNC 8.0 DNC 40.0 32.0
NFS2 - Black DNQ Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 48.0 40.0
NFS2 - Black DNQ Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 48.0 40.0

NFS3 - White Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 8, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
NFS3 - White 1st Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 5.0
NFS3 - White 2nd Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 (3.0) 13.0 10.0
NFS3 - White 3rd Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 3.0 3.0 3.0 4.0 31.0 22.0
NFS3 - White DNQ Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 2.0 47.0 38.0
NFS3 - White DNQ Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 4.0 9.0 DNC 9.0 DNC 49.0 40.0
NFS3 - White DNQ Chimo 35 Todd Buchanan 255 HR 25 BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0
NFS3 - White DNQ Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0
NFS3 - White DNQ Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0

Ranger 22 Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 4, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
Ranger 22 1st Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 (5.0 DNC) 11.0 6.0
Ranger 22 2nd Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 2.0 1.0 1.0 19.0 14.0
Ranger 22 3rd Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC 2.0 2.0 2.0 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 21.0 16.0
Ranger 22 4th Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 4.0 DNF 3.0 3.0 3.0 3.0 (5.0 DNC) 21.0 16.0

Shark Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, To qualify: 2, Rating system: PHRFTOT, Entries: 8, Scoring system: BS&BC, RHYC interclub series
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club May 12 May 19 May 26 June 2 June 9 June 16 Total Nett
Shark 1st Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC (9.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 14.0 5.0
Shark 2nd Louie la grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC (5.0) 2.0 4.0 2.0 2.0 3.0 18.0 13.0
Shark 3rd War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC 1.0 6.0 2.0 (9.0 DNC) 3.0 2.0 23.0 14.0
Shark 4th Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 3.0 5.0 3.0 4.0 (6.0) 5.0 26.0 20.0
Shark 5th Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 4.0 (7.0) 6.0 3.0 4.0 4.0 28.0 21.0
Shark 6th Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 2.0 4.0 5.0 5.0 (7.0) 6.0 29.0 22.0
Shark 7th Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 6.0 3.0 (7.0) 6.0 5.0 7.0 34.0 27.0
Shark DNQ Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0

May 12 - FS1 - Green Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 19.39.26 0:49:26 0:59:47 1.0
FS1 - Green 2 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 19.41.44 0:51:44 1:01:54 2.0
FS1 - Green 3 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC     DNC   9.0

May 19 - FS1 - Green Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC 18:50 19.34.44 0:44:44 0:51:40 1.0
FS1 - Green 2 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 19.38.39 0:48:39 0:58:12 2.0
FS1 - Green 3 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 19.39.05 0:49:05 0:59:21 3.0
FS1 - Green 4 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:50 19.42.23 0:52:23 1:01:53 4.0
FS1 - Green 5 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 19.50.09 1:00:09 1:11:58 5.0
FS1 - Green 6 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC     DNC   9.0

May 26 - FS1 - Green Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC 18:50 19.44.22 0:54:22 1:06:10 1.0
FS1 - Green 2 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC 18:50 19.55.23 1:05:23 1:18:14 2.0
FS1 - Green 3 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 19.54.50 1:04:50 1:18:24 3.0
FS1 - Green 4 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 19.56.12 1:06:12 1:19:12 4.0
FS1 - Green 5 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 20.05.13 1:15:13 1:30:00 5.0
FS1 - Green 6 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:50 20.11.20 1:21:20 1:36:06 6.0
FS1 - Green 7 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 7 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC     DNC   9.0

June 2 - FS1 - Green Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC 18:50 19.56.58 1:06:58 1:21:30 1.0
FS1 - Green 2 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC 18:50 19.58.54 1:08:54 1:22:26 2.0
FS1 - Green 3 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 20.03.30 1:13:30 1:27:56 3.0
FS1 - Green 4 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC 18:50 20.06.48 1:16:48 1:28:42 4.0
FS1 - Green 5 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 20.04.52 1:14:52 1:29:34 5.0
FS1 - Green 6 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 20.08.31 1:18:31 1:34:57 6.0
FS1 - Green 7 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 7 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC     DNC   9.0

June 9 - FS1 - Green Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC 18:50 20.00.56 1:10:56 1:26:20 1.0
FS1 - Green 2 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC 18:50 20.06.55 1:16:55 1:32:02 2.0
FS1 - Green 3 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC 18:50 20.08.41 1:18:41 1:32:58 3.0
FS1 - Green 4 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 20.09.38 1:19:38 1:35:17 4.0
FS1 - Green 5 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC 18:50 20.10.05 1:20:05 1:36:50 5.0
FS1 - Green 6 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 6 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC     DNC   9.0

June 16 - FS1 - Green Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS1 - Green 1 Sabotage 106 Doug Folsetter 64 Viper 830 RHYC 18:50 19.41.37 0:51:37 1:02:49 1.0
FS1 - Green 2 Battlewagon 210 Chris Cummings 72 J 35 BSBC 18:50 19.45.56 0:55:56 1:06:55 2.0
FS1 - Green 3 Perspective 70 Robert Dewitte 67 J100 BSBC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Eclipse 84141 Ken Denholm 72 C&C 41 Custom RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Remarkable 83445 Mark Depaul 72 J 35 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Sandpiper 52392 Len Verhey 78 Beneteau 36.7 RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Black Magic 9027 Rob Wiersma 89 Beneteau 10R RHYC     DNC   9.0
FS1 - Green 3 Top Gun 41735 Paul Cavanagh 72 J 35 RHYC     DNC   9.0

May 12 - FS2 - Orange Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.36.33 0:51:33 0:55:41 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 147 CS 33 BSBC 18:45 19.40.46 0:55:46 0:57:36 2.0
FS2 - Orange 3 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 19.37.29 0:52:29 0:58:42 3.0
FS2 - Orange 4 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.43.11 0:58:11 0:59:20 4.0
FS2 - Orange 5 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.42.10 0:57:10 1:03:34 5.0
FS2 - Orange 6 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0
FS2 - Orange 6 Wind Thief 24927 William Pearson 128 C&C 36 RHYC     DNC   8.0

May 19 - FS2 - Orange Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 19.30.20 0:45:20 0:50:42 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 147 CS 33 BSBC 18:45 19.34.57 0:49:57 0:51:35 2.0
FS2 - Orange 3 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.32.59 0:47:59 0:51:50 3.0
FS2 - Orange 4 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.35.20 0:50:20 0:55:58 4.0
FS2 - Orange 5 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.42.35 0:57:35 0:58:43 5.0
FS2 - Orange 6 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0
FS2 - Orange 6 Wind Thief 24927 William Pearson 128 C&C 36 RHYC     DNC   8.0

May 26 - FS2 - Orange Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 19.47.48 1:02:48 1:10:14 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 147 CS 33 BSBC 18:45 19.56.25 1:11:25 1:13:46 2.0
FS2 - Orange 3 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.54.01 1:09:01 1:14:33 3.0
FS2 - Orange 4 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.52.08 1:07:08 1:14:39 4.0
FS2 - Orange 5 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 20.04.36 1:19:36 1:21:11 5.0
FS2 - Orange 6 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0
FS2 - Orange 6 Wind Thief 24927 William Pearson 128 C&C 36 RHYC     DNC   8.0

June 2 - FS2 - Orange Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 20.00.39 1:15:39 1:21:43 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 147 CS 33 BSBC 18:45 20.04.14 1:19:14 1:21:50 2.0
FS2 - Orange 3 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC 18:45 20.02.57 1:17:57 1:27:11 3.0
FS2 - Orange 4 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 20.12.41 1:27:41 1:29:25 4.0
FS2 - Orange 5 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 20.09.19 1:24:19 1:33:45 5.0
FS2 - Orange 6 Wind Thief 24927 William Pearson 128 C&C 36 RHYC     DNS   7.0
FS2 - Orange 7 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC     DNC   8.0

June 9 - FS2 - Orange Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 20.01.27 1:16:27 1:22:34 1.0
FS2 - Orange 2 Pandora II 3386 Brian Garrett 147 CS 33 BSBC 18:45 20.09.17 1:24:17 1:27:03 2.0
FS2 - Orange 3 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 20.14.12 1:29:12 1:30:58 3.0
FS2 - Orange 4 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC 18:45 20.13.18 1:28:18 1:31:22 4.0
FS2 - Orange 5 Wind Thief 24927 William Pearson 128 C&C 36 RHYC 18:45 20.12.52 1:27:52 1:34:00 5.0
FS2 - Orange 6 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 20.09.37 1:24:37 1:34:05 6.0
FS2 - Orange 7 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC     DNF   8.0

June 16 - FS2 - Orange Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS2 - Orange 1 Coyote 41318 Jan Varkevisser 123 Santana 30/30 MOD BSBC 18:45 19.40.30 0:55:30 0:59:57 1.0
FS2 - Orange 2 Christephanie 19 Alex Gadamer 154 Mirage 33 BSBC 18:45 19.45.11 1:00:11 1:01:23 2.0
FS2 - Orange 3 Pandora II 3386 Brian Garrett 147 CS 33 BSBC 18:45 19.45.47 1:00:47 1:02:47 3.5
FS2 - Orange 3 PerryEh 53337 Clarke Perry 108 Evelyn 32 RHYC 18:45 19.41.28 0:56:28 1:02:47 3.5
FS2 - Orange 5 Chinook ll 14200 Thomas Madronich 146 Hughes 38 RHYC 18:45 19.45.44 1:00:44 1:02:50 5.0
FS2 - Orange 6 Don't Panic 150 Adrian Laman 105 Viper 640 RHYC     DNC   8.0
FS2 - Orange 6 Wind Thief 24927 William Pearson 128 C&C 36 RHYC     DNC   8.0

May 12 - FS3 - Light Blue Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.39.48 0:59:48 0:59:04 1.0
FS3 - Light Blue 2 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC 18:40 19.45.05 1:05:05 1:04:04 2.0
FS3 - Light Blue 3 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 3 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0

May 19 - FS3 - Light Blue Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 19.31.02 0:51:02 0:50:14 1.0
FS3 - Light Blue 2 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.31.40 0:51:40 0:51:02 2.0
FS3 - Light Blue 3 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC 18:40 19.38.36 0:58:36 0:57:41 3.0
FS3 - Light Blue 4 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 4 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0

May 26 - FS3 - Light Blue Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 19.45.24 1:05:24 1:04:23 1.0
FS3 - Light Blue 2 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.48.11 1:08:11 1:07:21 2.0
FS3 - Light Blue 3 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC 18:40 19.55.57 1:15:57 1:14:46 3.0
FS3 - Light Blue 4 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 4 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0

June 2 - FS3 - Light Blue Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 20.00.12 1:20:12 1:18:57 1.0
FS3 - Light Blue 2 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 20.07.18 1:27:18 1:26:14 2.0
FS3 - Light Blue 3 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC 18:40 20.11.51 1:31:51 1:30:25 3.0
FS3 - Light Blue 4 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 4 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0

June 9 - FS3 - Light Blue Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 20.05.08 1:25:08 1:24:06 1.0
FS3 - Light Blue 2 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC 18:40 20.06.25 1:26:25 1:25:04 2.0
FS3 - Light Blue 3 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC     DNF   4.0
FS3 - Light Blue 4 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC     DNC   6.0
FS3 - Light Blue 4 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0

June 16 - FS3 - Light Blue Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS3 - Light Blue 1 Ominous 148 Morgan Seele 172 Kirby 25 RHYC 18:40 19.41.24 1:01:24 1:00:39 1.0
FS3 - Light Blue 2 Caprice 189 George Tinsley 174 Capri 25 RHYC 18:40 19.41.52 1:01:52 1:00:54 2.0
FS3 - Light Blue 3 Ctrl & Esc 301 Darren Hemingway 172 Merit 25 RHYC 18:40 19.45.17 1:05:17 1:04:29 3.0
FS3 - Light Blue 4 Moruga 24989 Greg Gallo 174 C&C 30 RHYC 18:40 19.46.17 1:06:17 1:05:15 4.0
FS3 - Light Blue 5 Induljence 2591 Bob Duggan 163 J 24 BSBC     DNC   6.0

May 12 - FS4 - Yellow Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.41.18 1:06:18 0:59:57 1.0
FS4 - Yellow 2 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC 18:35 19.39.19 1:04:19 1:02:39 2.0
FS4 - Yellow 3 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 19.49.07 1:14:07 1:05:27 3.0
FS4 - Yellow 4 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0
FS4 - Yellow 4 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC     DNC   6.0

May 19 - FS4 - Yellow Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC 18:35 19.29.36 0:54:36 0:53:11 1.0
FS4 - Yellow 2 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 19.39.51 1:04:51 0:57:16 2.0
FS4 - Yellow 3 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.38.30 1:03:30 0:57:25 3.0
FS4 - Yellow 4 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC 18:35 19.36.11 1:01:11 0:58:18 4.0
FS4 - Yellow 5 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNC   6.0

May 26 - FS4 - Yellow Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC 18:35 19.46.45 1:11:45 1:09:40 1.0
FS4 - Yellow 2 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC 18:35 19.48.50 1:13:50 1:11:56 2.0
FS4 - Yellow 3 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC 18:35 19.58.13 1:23:13 1:19:18 3.0
FS4 - Yellow 4 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 20.03.25 1:28:25 1:19:57 4.0
FS4 - Yellow 5 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 20.06.09 1:31:09 1:20:30 5.0

June 2 - FS4 - Yellow Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC 18:35 20.01.34 1:26:34 1:24:03 1.0
FS4 - Yellow 2 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC 18:35 20.01.46 1:26:46 1:24:32 2.0
FS4 - Yellow 3 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 20.08.53 1:33:53 1:24:53 3.0
FS4 - Yellow 4 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 20.19.47 1:44:47 1:32:32 4.0
FS4 - Yellow 5 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC 18:35 20.14.51 1:39:51 1:35:09 5.0

June 9 - FS4 - Yellow Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC 18:35 19.59.54 1:24:54 1:22:43 1.0
FS4 - Yellow 2 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 20.13.37 1:38:37 1:27:05 2.0
FS4 - Yellow 3 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC 18:35 20.07.08 1:32:08 1:27:48 3.0
FS4 - Yellow 4 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 20.15.22 1:40:22 1:30:45 4.0
FS4 - Yellow 5 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC 18:35 20.08.34 1:33:34 1:30:50 5.0

June 16 - FS4 - Yellow Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
FS4 - Yellow 1 Nauti-Buoy 1923 Shaun Berrington 225 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.40.43 1:05:43 0:59:25 1.0
FS4 - Yellow 2 Free Spirit 79 Les Springer 240 HR 25 BSBC 18:35 19.44.46 1:09:46 1:01:37 2.0
FS4 - Yellow 3 Wreckless 34522 Richard Leadbetter 180 C&C 27-5 BSBC 18:35 19.40.04 1:05:04 1:03:23 3.0
FS4 - Yellow 4 Shaula 30284 Ron Danielsen 193 C&C 30 BSBC 18:35 19.44.26 1:09:26 1:06:10 4.0
FS4 - Yellow 5 Grey Fox 34457 Morgan Wellens 182 C&C 29 MK II RHYC     DNF   6.0

May 12 - NFS1 - Pink Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 19.46.26 1:01:26 1:02:53 1.0
NFS1 - Pink 2 Welwet III 4470 Jim Casey 177 CS 30 BSBC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0

May 19 - NFS1 - Pink Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 19.41.05 0:56:05 0:57:24 1.0
NFS1 - Pink 2 Welwet III 4470 Jim Casey 177 CS 30 BSBC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 2 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0

May 26 - NFS1 - Pink Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC 18:45 19.54.49 1:09:49 1:08:51 1.0
NFS1 - Pink 2 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 20.06.51 1:21:51 1:23:46 2.0
NFS1 - Pink 3 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 20.13.06 1:28:06 1:34:37 3.0
NFS1 - Pink 4 Welwet III 4470 Jim Casey 177 CS 30 BSBC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 4 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0

June 2 - NFS1 - Pink Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Welwet III 4470 Jim Casey 177 CS 30 BSBC 18:45 20.14.10 1:29:10 1:27:19 1.0
NFS1 - Pink 2 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 20.07.55 1:22:55 1:29:03 2.0
NFS1 - Pink 3 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 20.12.33 1:27:33 1:29:36 3.0
NFS1 - Pink 4 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 4 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0

June 9 - NFS1 - Pink Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC 18:45 20.07.58 1:22:58 1:21:49 1.0
NFS1 - Pink 2 Welwet III 4470 Jim Casey 177 CS 30 BSBC 18:45 20.15.00 1:30:00 1:28:08 2.0
NFS1 - Pink 3 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 20.12.32 1:27:32 1:29:35 3.0
NFS1 - Pink 4 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 20.09.12 1:24:12 1:30:26 4.0
NFS1 - Pink 5 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0

June 16 - NFS1 - Pink Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS1 - Pink 1 Welwet III 4470 Jim Casey 177 CS 30 BSBC 18:45 19.43.34 0:58:34 0:57:21 1.0
NFS1 - Pink 2 Celtic Spirit 34773 Harold Higginbottom 152 C&C 35 RHYC 18:45 19.44.29 0:59:29 1:00:53 2.0
NFS1 - Pink 3 Fiction Too 120 Dave Blandford 126 C&C 37 RHYC 18:45 19.48.15 1:03:15 1:07:56 3.0
NFS1 - Pink 4 Sonic Boom 71 Ben Gravelle 173 Aphrodite 101 RHYC     DNC   6.0
NFS1 - Pink 4 Cobra 781 Peter Milne 191 C&C 30 RHYC     DNC   6.0

May 12 - NFS2 - Black Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.52.36 1:12:36 1:05:58 1.0
NFS2 - Black 2 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 2 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

May 19 - NFS2 - Black Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC 18:40 19.38.57 0:58:57 0:54:21 1.0
NFS2 - Black 2 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.44.03 1:04:03 0:58:12 2.0
NFS2 - Black 3 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

May 26 - NFS2 - Black Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC 18:40 19.56.27 1:16:27 1:10:29 1.0
NFS2 - Black 2 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 20.05.01 1:25:01 1:17:37 2.0
NFS2 - Black 3 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 20.18.41 1:38:41 1:29:40 3.0
NFS2 - Black 4 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC 18:40 20.18.23 1:38:23 1:29:58 4.0
NFS2 - Black 5 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

June 2 - NFS2 - Black Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 20.17.21 1:37:21 1:28:53 1.0
NFS2 - Black 2 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 20.15.44 1:35:44 1:29:07 2.0
NFS2 - Black 3 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC 18:40 20.16.46 1:36:46 1:29:12 3.0
NFS2 - Black 4 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC 18:40 20.18.01 1:38:01 1:29:38 4.0
NFS2 - Black 5 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 5 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

June 9 - NFS2 - Black Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC 18:40 20.09.48 1:29:48 1:22:47 1.0
NFS2 - Black 2 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 20.13.52 1:33:52 1:27:23 2.0
NFS2 - Black 3 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 3 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

June 16 - NFS2 - Black Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS2 - Black 1 Snaps II 64078 Rupert Broe-Vayda 213 C&C 27-3 RHYC 18:40 19.36.36 0:56:36 0:52:11 1.0
NFS2 - Black 2 Windrift 10 Rodger Metcalfe 207 C&C 31 Corvette RHYC 18:40 19.44.23 1:04:23 0:59:56 2.0
NFS2 - Black 3 C-Scape 330 Peter Newhouse 222 C&C 27-2 RHYC 18:40 19.46.01 1:06:01 0:59:59 3.0
NFS2 - Black 4 Trillium IV 149 Za Mazza 219 C&C 31 Corvette RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 4 Badger 5496 Martin Zimber 218 Viking 28 IB BSBC     DNC   8.0
NFS2 - Black 4 Senang 24042 Roger Benson 222 C&C 27-2 RHYC     DNC   8.0
NFS2 - Black 4 Escapade II 1658 Catherine Schiller 225 CS 27 BSBC     DNC   8.0

May 12 - NFS3 - White Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.40.35 1:05:35 0:56:35 1.0
NFS3 - White 2 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 19.51.07 1:16:07 1:05:59 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Chimo 35 Todd Buchanan 255 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

May 19 - NFS3 - White Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.33.30 0:58:30 0:50:29 1.0
NFS3 - White 2 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 19.46.45 1:11:45 1:02:12 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Chimo 35 Todd Buchanan 255 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 3 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

May 26 - NFS3 - White Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.54.13 1:19:13 1:08:21 1.0
NFS3 - White 2 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 20.17.31 1:42:31 1:28:52 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 20.25.45 1:50:45 1:37:39 3.0
NFS3 - White 4 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Chimo 35 Todd Buchanan 255 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

June 2 - NFS3 - White Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 20.19.14 1:44:14 1:29:57 1.0
NFS3 - White 2 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 20.21.12 1:46:12 1:32:04 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 20.29.32 1:54:32 1:40:59 3.0
NFS3 - White 4 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC 18:35 20.30.06 1:55:06 2:42:25 4.0
NFS3 - White 5 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Chimo 35 Todd Buchanan 255 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

June 9 - NFS3 - White Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 20.13.57 1:38:57 1:25:23 1.0
NFS3 - White 2 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 20.22.22 1:47:22 1:33:04 2.0
NFS3 - White 3 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 20.35.13 2:00:13 1:46:00 3.0
NFS3 - White 4 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Chimo 35 Todd Buchanan 255 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 4 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

June 16 - NFS3 - White Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
NFS3 - White 1 Chimo 2 128 Hugh Johnson 255 HR 25 BSBC 18:35 19.39.55 1:04:55 0:56:01 1.0
NFS3 - White 2 Misty-C 1768 Wayne Akers 246 Tanzer 22 BSBC 18:35 19.43.29 1:08:29 0:59:55 2.0
NFS3 - White 3 Rehab 118 Chris McCormack 252 Hughes 25 RHYC 18:35 19.46.20 1:11:20 1:01:50 3.0
NFS3 - White 4 Swallow 134 Hugh McCully 241 Hunter 28 WK BSBC 18:35 19.53.33 1:18:33 1:09:15 4.0
NFS3 - White 5 Redi 440 Laud Da Costa   Tanzer 26 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Chimo 35 Todd Buchanan 255 HR 25 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Chewan 626 Bill Wallace 267 Alberg 30 BSBC     DNC   9.0
NFS3 - White 5 Rocinante 64259 Ray Kirkham 233 Beneteau First 235 RHYC     DNC   9.0

May 12 - Ranger 22 Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.43.08 1:08:08 1:00:50 1.0
Ranger 22 2 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.43.53 1:08:53 1:01:24 2.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC     DNF   4.0
Ranger 22 4 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

May 19 - Ranger 22 Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.32.30 0:57:30 0:51:20 1.0
Ranger 22 2 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.36.18 1:01:18 0:54:39 2.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.42.12 1:07:12 0:59:54 3.0
Ranger 22 4 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

May 26 - Ranger 22 Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 19.52.11 1:17:11 1:08:55 1.0
Ranger 22 2 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.53.03 1:18:03 1:09:34 2.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.58.05 1:23:05 1:14:04 3.0
Ranger 22 4 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

June 2 - Ranger 22 Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 20.09.44 1:34:44 1:24:35 1.0
Ranger 22 2 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 20.12.22 1:37:22 1:26:48 2.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 18:35 20.18.30 1:43:30 1:32:16 3.0
Ranger 22 4 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

June 9 - Ranger 22 Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 20.17.48 1:42:48 1:31:38 1.0
Ranger 22 2 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC 18:35 20.18.27 1:43:27 1:32:22 2.0
Ranger 22 3 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC 18:35 20.21.41 1:46:41 1:35:06 3.0
Ranger 22 4 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

June 16 - Ranger 22 Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Ranger 22 1 Diversion 93 Tony van Schie 234 Ranger 22 RHYC 18:35 19.41.05 1:06:05 0:58:54 1.0
Ranger 22 2 Blown Away 334 Al Molloy 233 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0
Ranger 22 2 Minx 10 Dave Vollans 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0
Ranger 22 2 Sassy's Pride 23926 Rob Fera 234 Ranger 22 RHYC     DNC   5.0

May 12 - Shark Fleet - May 12 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC 18:30 19.35.57 1:05:57 0:59:38 1.0
Shark 2 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.37.32 1:07:32 1:01:04 2.0
Shark 3 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.38.06 1:08:06 1:01:35 3.0
Shark 4 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.38.19 1:08:19 1:01:46 4.0
Shark 5 Louie la grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.40.23 1:10:23 1:03:39 5.0
Shark 6 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.41.22 1:11:22 1:04:32 6.0
Shark 7 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 7 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0

May 19 - Shark Fleet - May 19 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.26.43 0:56:43 0:51:17 1.0
Shark 2 Louie la grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.29.12 0:59:12 0:53:32 2.0
Shark 3 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.29.25 0:59:25 0:53:44 3.0
Shark 4 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.29.29 0:59:29 0:53:47 4.0
Shark 5 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.29.32 0:59:32 0:53:50 5.0
Shark 6 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC 18:30 19.29.45 0:59:45 0:54:02 6.0
Shark 7 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.29.47 0:59:47 0:54:03 7.0
Shark 8 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0

May 26 - Shark Fleet - May 26 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.37.52 1:07:52 1:01:22 1.0
Shark 2 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC 18:30 19.39.43 1:09:43 1:03:02 2.0
Shark 3 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.41.21 1:11:21 1:04:31 3.0
Shark 4 Louie la grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.42.01 1:12:01 1:05:07 4.0
Shark 5 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.45.46 1:15:46 1:08:31 5.0
Shark 6 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.47.25 1:17:25 1:10:00 6.0
Shark 7 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.49.23 1:19:23 1:11:47 7.0
Shark 8 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0

June 2 - Shark Fleet - June 2 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.50.44 1:20:44 1:13:00 1.0
Shark 2 Louie la grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.59.01 1:29:01 1:20:29 2.0
Shark 3 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 20.00.10 1:30:10 1:21:32 3.0
Shark 4 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 20.00.11 1:30:11 1:21:33 4.0
Shark 5 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 20.02.23 1:32:23 1:23:32 5.0
Shark 6 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 20.02.28 1:32:28 1:23:37 6.0
Shark 7 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC     DNC   9.0
Shark 7 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0

June 9 - Shark Fleet - June 9 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.55.41 1:25:41 1:17:29 1.0
Shark 2 Louie la grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.57.21 1:27:21 1:18:59 2.0
Shark 3 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC 18:30 19.57.27 1:27:27 1:19:04 3.0
Shark 4 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 20.03.58 1:33:58 1:24:58 4.0
Shark 5 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 20.04.22 1:34:22 1:25:20 5.0
Shark 6 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 20.08.06 1:38:06 1:28:42 6.0
Shark 7 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 20.08.31 1:38:31 1:29:05 7.0
Shark 8 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0

June 16 - Shark Fleet - June 16 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30
Fleet Rank Boat SailNo HelmName Rating Class Club Start Finish Elapsed Corrected Points
Shark 1 Bedlam 723 Keven Piper 225 Shark RHYC 18:30 19.27.50 0:57:50 0:52:18 1.0
Shark 2 War Paint 1138 Hall Castle 225 Shark RHYC 18:30 19.32.47 1:02:47 0:56:46 2.0
Shark 3 Louie la grenouille 922 John Nelson 225 Shark RHYC 18:30 19.34.49 1:04:49 0:58:37 3.0
Shark 4 Buccaneer 1914 Tim Wood 225 Shark RHYC 18:30 19.37.35 1:07:35 1:01:07 4.0
Shark 5 Kohana 1468 John Whitmore 225 Shark RHYC 18:30 19.38.01 1:08:01 1:01:30 5.0
Shark 6 Scoot 1846 Lyman Bergs 225 Shark RHYC 18:30 19.39.42 1:09:42 1:03:01 6.0
Shark 7 Meltemi 1847 Warren Norwood 225 Shark RHYC 18:30 19.43.31 1:13:31 1:06:29 7.0
Shark 8 Honkey Lips 839 Terry Line 225 Shark RHYC     DNC   9.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDid not come to the starting area Varies
DNFStarted but did not finish Varies
DNSCame to the start area but did not start 7

www.rhyc.ca

racing@burlbay.com
vcyachting@rhyc.on.ca

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com